Sarah Valeová, část II.

17. září 2017 v 10:05 | Kayla Smith |  Osobní peklo
Ty dva roky na "nové úžasné" škole zase tak skvělé nebyly. Nejdřív jsem nikoho neznala, a když jsem se seznámila s pár spolužačkama a začala jim říkat svá tajemství - obzvlášť jedno - zaslechl to jeden z mých připitomělých spolužáků a samozřejmě to hned vykecal ostatním. Jedna chyba v životě a hned mě za to nesnášeli spolužáci. Nesnášeli mě spolužáci, začala jsem se sebepoškozovat, tak mě nesnášeli i všichni ostatní, namísto toho, aby se zeptali, co mě trápí.
Stejné to bylo se Sarah. Jednou jsme stály ve frontě na oběd, když v tom si za nás stoupli ti hrozní kluci. Začali si něco šeptat a já zbaběle utekla z jídelny. Na hodině se mi z toho udělalo ještě hůř - klasicky se spustily "černé myšlenky," jak tomu říkala terapeutka, a já si ZAČALA ŘEZAT DO ZÁPĚSTÍ PŘÍMO UPROSTŘED 30 LIDÍ A VŠICHNI SI DÁL PEČLIVĚ PSALI POZNÁMKY Z BIOLOGIE. Včetně Sarah, která seděla přímo vedle mě.
Když jsem dovršila 15 roku a udělalo se mi psychicky líp, objevily jsme nový svět. Poprvé jsme šly do nějakého klubu, kde jsme byly nové zboží, tím pádem se o nás všichni zajímali a my do toho klubu chodily každý víkend, protože se tam s námi někdo pokaždý seznámil (vážně jenom seznámil).
Podnikaly jsme úplně všechno - jezdily jsme do bazénu, kde jsme si povídaly o klucích a o milování, do kina, kde jsme se jedna na druhou lepily, když jsme se bály, do klubů, na výlety, na koncerty, prostě všechno. Byly jsme spolu každý den, až lidé okolo začali pochybovat o naší sexualitě.
Bylo očividné, že já se klukům líbila víc. Za tu noc v klubu jich za mnou přišlo asi pět, z čehož aspoň jeden prosil o pusu, zatímco zbytek na mě chtěl nějaký kontakt. O Sarah byl taky zájem, ale ne takový - často jim bylo něco málo přes čtyřicet. Sarah si to začala uvědomovat a kdykoliv jsme někam šly, byla dost zahořklá.
Vždycky tvrdila, že kluka nechce. Já byla pravý opak, a tak se sehrála krásná série náhod a opravdu jsem si přítele našla. Sarah se s ním znala už dřív a zoufale po něm prahla, ale nikdy ho nedostala. Říkala, že jí to je vážně jedno, že už to je dávno a ať si s ním klidně chodím. A tak se taky stalo.
Nějak v té době jsem si začala uvědomovat, že nevidím svoji budoucnost v téhle republice a začala jsem snít o tom, co je za jejími hranicemi. Proto jsem se zapsala na večerní kurz jazyka. Bohužel to znamenalo, že jsem neměla tolik času na Sarah - do večera jsem studovala a víkendy trávila s přítelem. Jí to pochopitelně začalo vadit a i když jsme se pokoušely to nějak napravit, nikdy už to nebylo to, co dřív.
Možná proto, že se Sarah začala stranit ostatním lidem. Kdykoliv jsem o někom něco vyprávěla, musela poznamenat, že je ten člověk velice neinteligentní. To samé platilo pro mého přítele a pak dokonce i mě.
Zásadní bod zlomu nastal v průběhu dvou týdnů, které jsme trávily společně s jejími rodiči v penzionu za hranicemi. Její matka do ní pořád šila, proč se nemaluje, když já se maluju, že by si pak určitě taky někoho našla a podobně. Sarah si to vyložila tak, že musí být jako já, a tak se rozhodla ukrást mi osobnost. A opravdu si kluka našla! Hned v květnu letošního roku si na druhé schůzce vyznali lásku a tento měsíc se sestěhují.
Mezitím Sarah Valeová nezvládla tu školu, kterou jsme společně navštěvovaly a musela přestoupit o ročník níž na jinou školu. Poslední den prázdnin jsem začala mluvit o tom, jak se budeme scházet každou neděli, abychom tohle přátelství nějak udržely, a ona nezněla moc nadšeně.
A taky že nebyla. Na nové škole si našla spousty jiných kamarádů, spřátelila se se svojí sousedkou, stěhuje se k ní přítel a mě už nepotřebuje. Jediná kamarádka, kterou jsem kdy měla. Kvůli které jsem se chovala hnusně k ostatním lidem. Stačily dva týdny, aby si celých 10 let přátelství rozmyslela a rozhodla se už neozývat.
Všechno má dvě strany. Na všechno se dá nahlížet stovkou způsobů - tentokrát nezáleží na tom, jak se na to díváte. Končí to vždycky stejně.


Sbohem, Sarah.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama