Začátek školního roku

14. září 2017 v 20:55 | Kayla Smith
Taky si pamatujete, jak jste si ještě před pár týdny říkali, jak budete ve škole aktivní, každej den se poctivě učit, hlásit se na hodinách a nosit domácí úkoly? A taky je to jediný, na co se teď zmůžete, udělat si ráno kafe a pak celej den pospávat na školní lavici?

Jo, všichni jsme tady jednou byli. Dle mého názoru celý školní systém nedává smysl.
Všechno to začíná tím, že nám seberou prázdniny. Už žádný popíjení s kamarády při západu slunce, žádný chození domů za svítání a bez pocitu provinilosti, žádný grilování, žádnej klid, žádný "na to určitě ještě budeme mít čas."
Škola je nastavená tak, aby zničila životy co nejvíce lidem najednou.

1) Vstávání.
Dobře, nesnáší úplně každej. Když si vezmeme, že škola začíná v osm, zjistíme, že většina z nás musí vstávat v 6. Ty míň šťastný, jako třeba já, vstávají už v pět, a pak tam půl hodiny zbytečně čekají. Proběhne ta nejnudnější výuka všech dob, a když skončí, přijdeme domů a jdeme spát. Probudíme se navečer, kdy už nic nestíháme. A to se ještě máme učit. Takže přežíváme na vidinách víkendů, které jsou stejně jednou velkou prokrastinací.

2) Fakt, že neděláme nic zajímavýho
A to se nedá popřít! Nedalo by se říct, že něco z toho využijeme v praktickém životě (neříkám, že nic), ale proč nás neučí třeba dělat daně? Nebo jak co nejefektivněji vychovat děti? Místo toho probíráme, co se stalo před 3 000 lety. Speciálně naše třída je hrozně podceňovaná - máme za úkol podepsat se a je nám na to dáno 10 minut. 10 MINUT!

3) Fakt, že nám říkají, co dělat.
Správně. Kdy máme nárok na to mít hlad, kdy můžeme vykonat potřebu, kdy se můžeme napít. Co hůř, podle nějakého nového a samozřejmě skvěle promyšleného zákona nám je i řečeno, co můžeme jíst a co ne. A když si jdete do kantýny pro kafe a zeptají se Vás na občanku, to je teprve pořádnej trapas...

Jak to cítíte Vy? Čím Vás ještě škola štve? Souhlasíte či nesouhlasíte se mnou? Zvládáte druhý týden školy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama